ВОДЕЧКИ БРЕНД ВО БОРБАТА ПРОТИВ ЦЕЛУЛИТ
И МАСНИ НАСЛАГИ!

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for guam_macedonia needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

GUAM блог

Сет за вежбање

Сет за вежбање

ДОСТАПЕН!!! МОДЕРЕН, КОМФОРЕН СЕТ ЗА ВЕЖБАЊЕ 💥ТОП+ХЕЛАНКИ 💥 Специјално изработен сет со Микромеш технологија, која овозможува дишење на кожата преку ткаенината и брзо сушење на

Дознај повеќе »
GUAM TOURMALINE FANGODOCCIA TERMICO

GUAM TOURMALINE FANGODOCCIA TERMICO

Хит производ кај мажите ширум Европа! 👑 GUAM TOURMALINE FANGODOCCIA TERMICO 👑 го користат жени и мажи, а најпопуларен е меѓу спортисти и физички активни,

Дознај повеќе »
Guam Stretch Mark Bioactivity

Новата Guam Stretch Mark Bioactivity

Ги заборавам СТРИИТЕ засекогаш! 👑🔥🧡 Со НОВАТА Guam Stretch Mark Bioactivity- крем со екстракт од скапоцените реиши печурки богати со тритерпен, бета-глукан и фунги протеин,

Дознај повеќе »

Чувствувајте се пријатно во својата кожа!

Блогот на Ана

По 40тата

По 40тата

Кога ќе ја поминеме 40тата најголемата промена на кожата ја приметуваме на вратот и деколтето, тие ги издаваат годините 😄 За да се ублажат и

Дознај повеќе »
Активен ден

Активен ден

Добро утро, Од летен и зимски одмор преферирам зимски. Сакам денот да биде полн со активности, скијање а потоа базен со топла термална вода, и

Дознај повеќе »

GUAM Е ПРОТИВНИК НА ЖИВОТИНСКО ТЕСТИРАЊЕ ​

Би сакале малку да го појасниме својот став , во однос тестирање на козметиката кај животните.

Регулативата на Европската унија за козметички производи јасно ги забрани овие тестови од 2004 година. Затоа е неопходно сега да се прогласат борби против употребата на животни во козметичките тестови кои повеќе не постојат , како за готови производи, така и за суровини што се користат во козметичките производи.

ТЕСТИРАЊЕТО НА ЖИВОТНИ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА КОЗМЕТИЧКИ ПРОИЗВОДИ И СОСТАВКИ СЕ ЗАБРАНУВА СО ЗАКОН!!!

LACOTE-GUAM јасно наведува дека: НИКОГАШ НЕ СМЕ КОРИСТЕЛЕ ЖИВОТНИ ЗА ЕКСПЕРИМЕНТИРАЊЕ И СЕКОГАШ КЕ БИДЕМЕ АКТИВНИ БО БОРБАТА ПРОТИВ ТЕСТИРАЊЕТО НА ЖИВОТНИТЕ ЗА БИЛО КАКВИ ЦЕЛИ .