Антицелулит и редуктори на масни наслаги

Guam Tourmaline Liporiducente

Guam Tourmaline Liporiducente 2018 беше производот што најбрзо го снема од полиците! Најефикасната крема, наградена од COSMOPOLITAIN со награда највредна за козметичките препарати – сега во нова амбалажа и уште подобрена формула!

GUAM Tourmaline Crema Liporiducente FIR делува неверојатно на редуцирање на целулитот и кожните адипозности, дури и најтврдокорните, локализирани во областа на бутовите и задникот со ефикасност демонстрирана од универзитетски клинички студии. Двојно слепиот тест (изработен за да се избегне плацебо) беше изведен од страна на италијански универзитет со инструмент – пликометар, посебна направа за мерење на дебелината на кожното превиткување. Резултатот покажа дека, по 30 дена од третманот, производот делува како ботокс на критичните места и го намалува целулитот и кожните адипостити, со просечен резултат од 2,5 cm. Тестот беше спроведен доброволно на жени на возраст од 18 до 65 години со несовршености на кожата предизвикани од целулитот. 

Содржи висококонцентрирано количество на гуам морски алги, веге-екстракти и природен минерал црн турмалин.

GUAM TOURMALINE FANGOCREMA

GUAM TOURMALINE FANGO CREMA

GUAM TOURMALINE FANGOCREMA e eкстремно силен препарат што делува на тврдокорен и резистентен целулит и агресивно ги напаѓа масните клетки и ги редуцира! Идеален е како финиш после туширање со турмалин кал (производот опишан погоре) за интензивен ефект или може да се користи и независно од калта! Содржи морски алги, биоактивни екстракти од билки и црн турмалин, чист природен минерал што ги овозможува придобивките од FIR инфрацрвените зраци.
Ова е една од најефикасните креми од новата колекција, чиј состав и дејство се потврдени и одобрени од италијански универзитет. Се препорачува, првично да се користи во мали количини, а потоа да се зголемува слојот на нанесување, откако ќе се земе предвид реакцијата на кожата. Нанесете Fangocrema на критичните делови на телото со мазно масирање и оставете да се исуши.

CREMA LIPORIDUCENTE FIR

CREMA LIPORIDUCENTE FIR

Турмалин крем за тело за третман со кој се намалува целулитот и се враќа тонусот наопуштената кожа!

Овој крем го лоцира дури и најстариот, целулит, сместен во пределот на бутовите и задникот со ефикасност демонстрирана и потврдена од универзитетски клинички студии.

Тестирањето е спроведено од страната на важен италијански универзитет со помош на пликометар, специјален инструмент за мерење на дебелината на кожниот пресек.

Резултатот покажа дека, со придобивките од Far Infrared Rays (FIR технологија) , по 30 дена од третманот, производот го намалува целулитот и млитавоста на кожата, со просечен резултат на намалување на деформитетите предизвикани од дебелеење и до 2,5 см. Тестот беше изведен доброволно на 25 жени на возраст меѓу 18 и 65 години со кожни дисторзии предизвикани од целулитис.

Guam Fangocrema Pancia и Girovita

Guam Fangocrema Pancia и Girovita

Guam Fangocrema Pancia и Girovita е револуционерен производ од новата колекција!

Кремата овозможува третман со кој се намалуваат несовршеностите и маснотиите на стомакот и половината, давајќи и на кожата извонредна цврстина, еластичност и тон.

Нејзината патентирана, комплексна формула богата со Гуам алги и специфични природни активни состојки за да се отстранат недостатоците на кожата е збогатена со ситно микронизиран минерал Турмалин за загревање на телото од сопствената топлина со ефект на топење на масните наталожувања и до рекордни 3 cm поткожно во ткивото.

Ноќен третман за обликување на телото

Ноќен третман за обликување на телото

Ова е крем збогатен со активни состојки кои што се адаптираат на биоритамот на клетките во текот на ноќта: Alba Korallina OfficinalisиMarine Spring Wáterод Noirmoutien. Интезивно ги намалува масните наслаги околу стомакот, струкот и бутините. Резултатите се видливи веќе од првата седмица. Начин на употреба: Се нанесува на сува кожа после туширање со помош на кружну масажни движења до подполно впивање.
Ноќна фанго крема

Ноќна фанго крема

Гуам ноќната крема го обликува телото во текот на спиењето. Активен препарат кој делува на масните наслаги и несовршености, со што се менува телото во обем, не намалува килограми. Совршена комбинација од Морска сол, GUAM алги, шеа путер, marsdenia condurango, dermochlorella, мешавина од етерични масла (лимон, жалфија, ylang, јасмин, смрека и сандалово дрво.

Начин на употреба: Нанесете на критичните делови зафатени со масни наслаги и целулит. Резултатите се видливи после две недели користење. Бргу се апсорбира во кожата после масажа од неколку минути.