Нега на тело

GUAM INTHENSO

GUAM INTHENSO

Богат путер за тело што содржи оригинална формула од морски алги и скапоцени природни восоци. Длабоко и интензивно ја храни исушената кожа правејќи ја тонирана и еластична. Се апсорибира при дневните активности преку топлината на кожата и го претвора третманот во пријатно искуство како блага масажа.

Купка за туширање за хидратација и сјај - e shine

Купка за туширањеза хидратација и сјај - e shine

Кремаза интензивна хидратација со алги, јојоба и морска вода.

Длабински ја хидрира кожата, ја врака еластичноста и прави бариера која што ја штити од слободнит радикали. Освен што ја хидрира етеричните масла ја прават единствена со својот состав, давајќи и мирис, свежина и сјаји се користикако замена за парфимиран лосион!

Крема лосион за хидратација и сјај - e shine

Кремалосионза хидратација и сјај - e shine

Кремаза интензивна хидратација со алги, јојоба и морска вода.

Длабински ја хидрира кожата, ја врака еластичноста и прави бариера која што ја штити од слободнит радикали. Освен што ја хидрира етеричните масла ја прават единствена со својот состав, давајќи и мирис, свежина и сјаји се користикако замена за парфимиран лосион!

Се нанесува наутро или навечер после туширање со кружни движења. Лесно се апсорбира.

Крема против стрии

Крема против стрии

Поради брзото губење или зголемување на телесната тежина, кожата ја губи својата еластичност при што се појавуваат стрии. Оваа крема од италјанскиот производител ке го реши проблемот за 28 дена со редовна употреба. Таа содржи одбрани состојки од окенаските алги. Ги осветлува веке постоечките стрии и не дозволува појава на нови. Состојки: Алги гуам, екстракт од хролеата зелените алги, морска вода. Се препорачуваза сите типови на кожа. Начин на употреба: Се нанесува тенок слој со кружни движења 7-8 минути додека не се впие.

Антицелулитна крема

Crema Rassodante крема против стрии

Кожата во бременоста претставува вистински предизвик, бидејќи е изложена на различни и нагли промени. Со користењето на Гуам кремата против стрии, можете да се опуштите и да уживате во овој период.

Гуам алгите во комбинација со внимателно избраните есенцијални масла, екстракти од билки и витамини ја прават кожата еластична и ја поттикнуваат продукцијата на колаген и еластин со што се овозможува одлична превенција од стрии.

Производите се одобрени од кралската академија на гинеколози на Англија.