нега на лице

First Mask прва маска

First Mask

Пилинг, течен флуид со мали микрогранули, прва маска (first mask) .

Пилинг од алги и микрогранулисо кои што се прави отстранување на мртвите клетки од кожата и воедно длабинска хидратација од големата количина на алое вера. Делува антиинфламаторно, антисептично ине дозволува сушење на кожата, а притоа ја подготвува за нанесување на соодветна крема. Нанесувате со кружни движења на влажно лице масирате 5 минути и измивате со вода.

Можете да го користите секој ден за чистење на лицето.

Исклучително се препорачува кај проблеми со акни и во периодот на пубертет!

Флуид за подочници и темни кругови

Флуид за подочници и темни кругови

Благодарение на совршената комбинација од активни состојки и минерали добиваме формула идеална за намалување на борите смалување на отоци и обелување на темните кругови околу очите. Начин на употреба: ставете неколку капки наутро и навечер околу регијата кај очите и тапкајте до целосна апсорција, потоа нанесете ја вашата крема.

Микробиоцелуларна крема за врат и деколте

Микробиоцелуларна крема за врат и деколте

Крема за врат и деколтекоја има својство да зацврстува и навлажнува и да превенира стареење. Брзо се апсорбира благодарение на синергија помеѓу гуам алги и вода од детелина. Има силнаантиоксидантна и заштитнаструктурана халогенските влакна. Состав: гуам алги, детелина и вода. Начин на употреба: нанесете наутро и навечер со блага масажа.

Лифтинг крема

Лифтинг крема

Внимателно избраната формула од омега 3, омега 6 и Лемп маслото овозможуваат совршен лифтинг третман на вашето лице и врат. Ги намалува борите ја стимулира хидратацијата и ја балансира еластичноста. Наменето за сите типови кожа особено за кожа над 35 години. Начин на употреба: нанесете на целото лице наутро и навечер околу очите. Брзо се впива и дава чувство на затегнатост (лифтинг).

Крема за бори околу устата

Крема за бори околу устата

Богатата формула од активни компоненти прави потполнување и измазнување околу устата и идава полн изглед. Начин на употреба: се нанесува наутро и навечер на чиста кожа со кружни движења и тапкање.

Хидратантна 24 крема

Хидратантна 24 крема

Идеален начин на вашата кожа да и овозможи 24 часовен третман за хидратација. Текстурата е нежна составена од молекули на хијалуронска киселина комбинирана со алги и глукани. Овозможува длабока и континуирана хидратација лицето станува еластично, затегнато, меко и сјајно. Начин на употреба: нанесете го производот на чисто лице со кружни движења до подполно впивање.

Тоник за нормална и сува кожа

Тоник за нормална и сува кожа

Активни морски компоненти од алги и минерали создаваат идеана комбинација за чистење и освежување на кожата. Начин на употреба: на козметички памукчиња нанесете го тоникот и со кружни движења исчистете го лицето.

Гликолна маска за лице 20%АХА

Гликолна маска за лице 20% АХА

20% гликолна киселина: нејзиниот пилинг ефект ги отстранува мртвите клетки и го стимулира регенирањето на кожата и ја намалува длабочината на борите.

Основа од морската алга Macrocystis pyrifera, која преживува ио на екстремни услови на Антартикот. Таа има комплетна способност за реструктуирање на кожата. Ја заштитува структурата и го одржува стабилен колагенот и еластинот во кожата. Богата со витамин е

Начин на употреба: На чисто лице нанесете подебел слој и оставете да се исуши. Потоа отстранете на принцип лупење (peel off) . Применувајте со внимание и внимавајте да не дојде во контакт со очи и со мукозни мембрани, поради концентрацијата на гликолна киселина 20%. 24часа после апликација не се препорачува дирекно изложување на сонце.

Маска против бори

Маска против бори

Гелна маска која со својот единствен состав од алфа хидрокслилни киселини ја обновува кожата ги одстранува мртвите клетки ги редуцира борите и ги избледува темните депигментации. Екстрактот од морски планктон во комбинација со алое екстракти, passiflora backcurkont, создаваат бариера која што ја штити кожата и ја прави одпорна на надворешни вијанија. Начин на употреба: Нанесете тенок уште слој одмаската целото лице, претходно исчистено, избегнувајќи го пределот околу очите. Почекајте околу 20 минути, или додека маската е целосно сува, а потоа отстранете ја (маската не се отстранува со вода, се отстанувасо лупење- peel off) . Ако сакатеинтензивна терапија, нанесете уште еден слој, чекатеоколу 35 минути, кога производот е целосно сув остранете.

Предупредување: избегнувајтена контакт со очите и мукозните мембрани. Оваа маска е формулирана со алфа-хидрокси киселини, не се изложувајте на сонцеили на солариум24 часапо нанесувањето на маската.

Избелувачка крема

Избелувачка крема

Крема за избелување и превенција од темни старечки пегиифлеки настанати од пролонгирано изложување на сонце. АНА во комбинација со избелувачки комплекс активно делуваат против локализирана акомулација на меланин кој што ги оживува темните флеки на кожата. Екстрактот од Achilea I Aloe овозможуваат дабинска хидратација и дополнително хранење на кожата. Начин на употреба: алпицирајте директно на флеките и темните дамки 1 до 3 пати на ден и нежно масирајте. Додека ја користите кремата не се изложувајте на сонце без крема со фактор 50.

Мини сет (гел за туширање 75ml, крема за раце и хидратантна крема)

Овој сет има основен компонент – црвена алга Коралина која доминира со природен мирис на слатки и волшебни ноти.