Кал од алги

GUAM TOURMALINE FANGODOCCIA TERMICO

GUAM TOURMALINE FANGODOCCIA TERMICO

GUAM TOURMALINE FANGODOCCIA TERMICO го користат и мажи и жени, а особено спортисти и физички активни, затоа што ја ублажува мускулната болка и тензија, а притоа ги топи масните наслаги.

Доволни се само 3 до 10 минути за време на туширањето. Овој моќен елиминатор на масти и активатор на микроциркулација за кратко време дава одлични резултати. Не е потребно обмотување во фолија.

Интензивен ефект врз масните наслаги, насочувајќи ја телесната топлината назад кон поткожните слоеви во форма на инфрацрвени зраци што активно делуваат во топењето на мастите.

Содржи активни состојки на морските алги Guam и чист микронизиран минерал турмалин.

Pancia e girovita

Pancia e girovita кал против масни наслаги на струк и стомак

Добро познатата кал за намалување на масни наслаги на струк и стомак, сега со ПОДОБРЕНА ФОРМУЛА за ИНТЕНЗИВЕН ТОПОЛ ЕФЕКТ!

Новата формула е веќе докажано најдобриот антицелулитен третман, благодарение на напредната технологија за примена на FIR (Far Infrared Rays) , збогатена со 21% повеќе морските алги, за неверојатни резултати.

НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА ВО БРЕМЕНОСТ И ВО ПЕРИОД НА ЛАКТАЦИЈА!

РАПИДО ТОПЛА КАЛ (FIR)

Производ кој 30 години е еден од адутите на Гуам и формула која беше една од НАЈПРОДАВАНАТА во Европа!

КАЛ СО ЕКСТРЕМНО ЗАГРЕВАЊЕ!

Производ препорачан од дерматолозите, патентиран третман со GUAM кал од морски алги е дизајниран да ја стимулира, зацврсти и тонира кожата.

Специфично формулирана за активно да се бори против целулитот, калта од морски алги е идеална за подобрување на еластичноста, зголемување на циркулацијата, испуштање на токсините и зацврстување на кожата, особено на бедрата.

Топла формула за активно загревање и топење на тврдокорен целулуит и намалување во обем! Имплементиран турмалин камен во составот, FIR технологија!

Не се препорачува за оние со сензитивна кожа и на оние со изразени вени и капиларии не се препорачува во периодот на бременост и лактација!

РАПИДО ТОПЛА КАЛ

РАПИДО ТОПЛА КАЛ

Производ кој 30 години е еден од адутите на Гуам и формула која беше една од НАЈПРОДАВАНАТАво Европа!

КАЛ СО ЕКСТРЕМНО ЗАГРЕВАЊЕ!

Производ препорачан од дерматолозите, патентиран третман со GUAM кал од морски алги е дизајниран да ја стимулира, зацврсти и тонира кожата.

Специфично формулирана за активно да се бори против целулитот, калта од морски алги е идеална за подобрување на еластичноста, зголемување на циркулацијата, испуштање на токсините и зацврстување на кожата, особено на бедрата.

Топла формула за активно загревање и топење на тврдокорен целулит и намалување во обем!

Не се препорачува за оние со сензитивна кожа и на оние со изразени вени и капиларии не се препорачува во периодот на бременост и лактација!

Pelli Mature

Pelli Mature кал за возрасна кожа

Кал за кожа за дами по триесетата година

Интензивна 30+ формула!!!

Guam Pelli Mature е посебна антицелулитна формула ги корегира неправилностите на зрелата и опуштена кожа, која е веќе резистентна на останати антицелулитни препарати.

За поголема еластичност, тонус и затегнување, искрено препорачуваме да се проба.

Се препорачува за лица над 30+години, кај екстремна појава на целулит, после третмани на кожа(липосукција) , после големи осцилации во килограми.

Alga Artica - Ладна кал од алги

Alga Artica - Ладна кал од алги

Апсолутен хит во борбата против целулитот, одобрен од 4 универзитети во Италија!

Истражување и работење на оваа единствена формула цели 5 години!

Производ со тројно делување, три вида на алги спакувани во една волшебна формула збогатена со интензивниетерични масла!

  • интензивно стимулирање на циркулацијатаи намалување на целулитот
  • обликувањенасилуетата
  • помага за враќање на тонусот поради големата количина на минерали
  • безбедна за сите оние кои што имаат проблем со вени и капилари!

Резултати видливи веднаш по првата апликација!

Гуам дрен плус кал

Гуам дрем плус кал

Идеален за веќе постоечки целулит, помага за дренирање на вишокот течности задржани во поткожното ткиво, активно неутрализира слободни радикали и го враќа тонусот на кожата. Со редовно користење, дренажниот процес ќе ги ослободи нозете од вишокот на течности, отоци и видно ќе ја нормализира циркулацијата.

Калта добро промешајте ја и втријте јаво среден слој по површината на кожата, внимателно обвиткајте го телото со фолија и оставете да делува 45 минути. За време на третманите во првите 15-20 минути нормално е да се почувствува пецкање. Калта се отстранува со испирање со вода или бришење со влажни крпи или пешкири. По третманот нанесете гел од алги Гуам.

Примена: Третманот применете го два дена редоследно, а потоа секој трет ден. После десет третмани се препорачува пауза од 10 дена.