Антицелулитни препарати

Дуо Гуам крема за оформување на тело во менопауза

Дуо Гуам крема за оформување на тело во менопауза
(препарати за возрасна кожа 35+)

Интензивна крема за борба против масти наменета за жени во менопауза составена од корални алги и кафена Phyllacontha Fibrose, вода дабок извор Noirmoiter и глuкани, го преобразува телото за време на мено пауза и го слабее. Оваа комбинација овозможува совршено хранење на кожата и го спречува процесот на проширување на масното ткиво. Начин на употреба: Се нанесува на саканите местаособено на бутовите, задникот и стомакот со мали масажни движења се до комплетно апсорбирање.

Peli Mature-Кал од алги за возрасна кожа

Peli Mature-Кал од алги за возрасна кожа

За повеќе еластична, тонирана и компактна кожа. Гуам формуата од алги активно ги спречува знаците на стареење и поттикнувањето на циркулацијата. Се препорачува после големи варијации на килажата.

Калта добро промешајте ја и втријте за во среден слој по површината на кожата, внимателно обвиткајте го телото со фолија и оставете да делува 45 минути. За време на третманите во првите 15-20 минути нормално е да се почувствува пецкање. Калта се отстранува со испирање со вода или бришење со влажни крпи или пешкири. По третманот нанесете гел од алги Гуам.

Примена: Третманот применете го два дена редоследно, а потоа секој трет ден. После десет третмани се препорачува пауза од 10 дена.