Новата  Guam Stretch Mark Bioactivity

Новата Guam Stretch Mark Bioactivity

Ги заборавам СТРИИТЕ засекогаш! 👑🔥🧡 Со НОВАТА Guam Stretch Mark Bioactivity- крем со екстракт од скапоцените реиши печурки богати со тритерпен, бета-глукан и фунги протеин, како и природни активни состојки кои длабоко јa хидратираат кожата, ја заштитуваат нејзината структура и го стимулираат процесот на опоравување на кожата.

Функционалните состојки содржани во овој крем, во комбинација со морските гуам алги, го одржуваат оптималните нивоа на хидратација на кожата, намалувајќи ги постоечките стрии, и целосно елиминирајќи ги со текот на времето.
По неколку нанесувања, кожата станува свилена, компактна и еластична. За време на третманот ќе забележите прогресивно подобрување на еластичноста на кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете го производот на деловите кои треба да се третираат и масирајте додека не се апсорбираат целосно. Ние препорачуваме апликација наутро и една вечер.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА: Надворешна употреба, да не се чува во дофат на деца, не изложувајте на сонце или U.V. по нанесувањето на кремот.

Leave a Reply