Мајките не заслужуваат целулит!

Мајките не заслужуваат целулит!

АНТИЦЕЛУЛИТНА КРЕМА
Идеален избор за третирање на тврдокорен целулит !
Формула која Гуам ја користи од самиот почеток, формула со докажана ефикасност 30години.
Брзо се апсорбира и е одличен антицелулитен третман на телото. Успешно ја подобрува циркулацијата и го редуцира целулитот.
Внимателно одбраните состојки GUAM алги , растителни екстракти, бреза, костен, навлажнувачки фактор, етерично масло од лимон и витамин Е, го прават производот високо ефикасен, лесен за употреба . Брзо се апсорбира и не остава траги на облеката. Идеален за домашна употреба и за професионална.
Начин на употреба нанесувате од кремата и нежно масирате се додека комплетно не се апсорбира во кожата.
Производ со неутрално делување, погоден за оние кои имаат проблем со вени и капилари.
Одобрен за користење во период на бременост и лактација
Пакување: 250 мл

Leave a Reply